ŁADOWANIE

Wpisz szukaną frazę

Kwi
29
nie
2018
Dzień z Regimentem twierdzy Srebrna Góra @ Kręta 4
Kwi 29@10:00 – 18:00
Dzień z Regimentem twierdzy Srebrna Góra @ Kręta 4

To będzie głośne i widowiskowe spotkanie. Już 29 kwietnia 2018r., na rozpoczęcie długiego weekendu, zapraszamy wszystkich oczekujących mocnych wrażeń na Twierdzę w Srebrnej Górze. Będzie to jeden z tych dni, które na pewno będziecie długo wspominać. My Regiment Pruski IR 33 Twierdzy Srebrna Góra szykuje wiele atrakcji: codzienne, żołnierskie, życie, pokazy strzelania z broni krótkiej, długiej oraz artyleryjskiej, musztra wojskowa, a przede wszystkim wiele aktywnego działania szczególnie w konkursach specjalnie na ten dzień przygotowanych. To i wiele innych, dodatkowych atrakcji. Szczegóły na afiszu. Czekamy na Was w ostatnią niedzielę kwietnia 2018 roku. Przybywajcie!

Maj
1
wt
2018
Twierdza smaków @ Sucha
Maj 1@10:00 – Maj 3@18:00
Twierdza smaków @ Sucha

Majówka w Zamku Czocha będzie w tym roku wyjątkowo smaczna. Od 1 do 3 maja 2018 r. zapraszamy na Twierdzę Smaków

I Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej. Trzy dni konkursów, spotkań ze znawcami dawnych przysmaków, warsztaty,  degustacje i zapomniane dania to wszystko czeka na naszych gości.

* W programie m.in.

.– wyjątkowe historyczne menu w zamku Czocha

.– konkurs na dolnośląskie ciasto historyczne  do wygrania 1000 złotych i miejsce w zamkowej karcie dań.

.– degustacja ulubionego tortu Marii Antoniny i znanego w starożytności kładzionego mleka.

.– warsztaty dla dzieci Julki Cymaluk, zwyciężczyni drugiej edycji MasterChef Junior!

.– spotkanie z Aleksandrą Zaprutko-Janicką, autorką książek ,,Okupacja od kuchni” oraz ,,Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski”.

.– Joanna Lamparska, znana autorka książek o tajemnicach opowiada o awanturniku, który dał nazwę najsłynniejszym lodom świata.

.– kodeks dyplomatyczny dla początkujących, czyli warsztaty Joanny Mireckiej o eleganckim zachowaniu przy stole.

.– mnóstwo nagród dla tych, którzy znają dawne nazwy dań.

.– Gościwit Malinowski z Uniwersytetu Wrocławskiego przybliży rozpasane antyczne uczty Poza tym: warsztaty przygotowywania foremek piernikowych, własnoręczne robienie pierników, warsztaty lukrowania, rosyjska kuchnia polowa Wielkiej Wojny 1914-1918, kuchnia sarmacka, rycerskie przysmaki i wiele, wiele innych atrakcji.

Maj
25
pt
2018
Upamiętnienie 75. rocznicę tak zwanej “majowej mobilizacji czechosłowackich sił zbrojnych” @ Králíky 1938
Maj 25@10:00 – 16:00
Upamiętnienie 75. rocznicę tak zwanej "majowej mobilizacji czechosłowackich sił zbrojnych" @ Králíky 1938

 Muzeum Czechosłowackich fortyfikacji – twierdza artyleryjska Bouda i Vysoký kámen wspólnie przygotowały poza zwykłymi trasami krajoznawczymi, doroczną, ponadstandardową trasę .W sobotę (25 maja) i niedzielę (26 maja) drugi weekend, w Králické pevnostní. Jej początek znajduje się w twierdzy Bouda, z wejściem w sobotę o godzinie 10.00 .

Zmodernizowana “długa trasa zwiedzania” twierdzy artyleryjskiej w Bouda oraz wycieczka z przewodnikiem po fortyfikacjach polowych i innych zabytkach (pozostałości po polnej drodze od czasu budowy fortecy, niedokończony postument, stanowisko polowe do karabinów maszynowych od czasu mobilizacji w 1938 roku …) czekają na ciebie. Zwiedzanie K-S 25 Na sedle””, które obejmuje demonstrację funkcji jednostki wewnętrznej, zwiedzanie “przewróconego” cokołu (typ A 64) z sąsiednim obiektem testowym (typ D nr 63) oraz szereg atrakcji polowych. Dzięki zaplanowanej trasie zwiedzający pozna jasny obraz wszystkich podstawowych elementów fortyfikacji. Uczestnicy muszą liczyć czas całej wycieczki do godziny 16.00.

Wycieczka przeznaczona jest nie tylko dla laików, ale także dla osób zajmujących sie profesjonalnie obronnością. Organizatorzy zalecają parkowanie swoich pojazdów w Těchonínie “U Lesovny”, gdzie znajduje się parking. Po zwiedzaniu powrócisz z powrotem wygodną drogą fortyfikacyjną. Można również zaparkować w innych miejscach (Mladkov – początek i koniec ścieżki edukacyjnej Betonowa Granica, Lichkov, Suchý vrch – wieża widokowa, restauracja, parking – polecam). Alternatywnie skorzystaj z połączenia kolejowego na przystankach Těchonín, Mladkov, Lichkov.

Zabierz: przekąski, mocne buty turystyczne, latarkę, ciepłe ubrania (w podziemiach twierdzy w Bouda wynosi 4,5-8 ° C) i dobry nastrój.
Roczna wycieczka ponad standardową nie jest odpowiednia dla dzieci poniżej 10 roku życia.

1600 schodów pod ziemią podczas specjalnej wycieczki po twierdzy Hurka w dniach 25-26 maja 2013 r

Forteca artyleryjska Hurka będzie otwarta w każdy weekend 11, 13 i 15 godzin. W niedzielę przygotowywana jest jednak specjalna trasa w ramach zmodyfikowanego Grand Circuit. Zaczyna się o godzinie 10.00 .
.Odwiedzający będzie przechodził przez większość podziemnych korytarzy i sal i odwiedzi trzy pola bitew: artylerię K – S 11, piechotę K – S 13 i wieżę strzelniczą K – S 12. Wymagany czas zwiedzania szacowany jest na 180-200 minut. Wycieczka będzie wymagająca fizycznie (około 2000 metrów pod ziemią, ponad 1600 schodów – połowa, połowa w dół).

Aby uzyskać dostęp do Hůrka, zalecamy zaparkować na Velké náměstí w Králíkach i udać się do strefy wejściowej wzdłuż zielonego znaku edukacyjnego szlaku historii wojskowości (około 15 minut piechotą). Inną opcją jest parking w Muzeum Wojskowym Králíky, a stamtąd zielonym szlakiem dydaktycznym przez siodło Výšina do strefy wejściowej.

Cały weekend dla Ciebie będzie przygotowany na Bouda i Hůrka również wspólne programy zwiedzania.

Dzięki tej wspólnej imprezie wszystkie wyżej wymienione muzea upamiętnią 75. rocznicę tak zwanej “majowej mobilizacji czechosłowackich sił zbrojnych”.

Sie
11
sob
2018
Dolnośląski Festiwal Tajemnic 2018 @ Piastów Śląskich
Sie 11@09:00 – Sie 12@19:00
Sie
17
pt
2018
Od zdrady ku walce
Sie 17@08:00 – Sie 19@18:00
Wrz
7
sob
2019
IX Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów @ Towarowa 4
Wrz 7 – Wrz 9 całodniowy
IX Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Parowozów @ Towarowa 4

Od 2011 roku Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku (oddział Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska) organizuje Galę Parowozów, międzynarodowe zloty zabytkowych lokomotyw. Udział w niej biorą czynne, zabytkowe lokomotywy parowe z Polski, Czech i Niemiec. W ostatniej edycji – VII – udział w niej wzięło 6 parowozów i ponad 15 000 zwiedzających.

Gala ma formułę wystawy plenerowej organizowanej na terenie zespołu dawnej parowozowni wachlarzowej w Jaworzynie Śląskiej (dziś siedziby Muzeum). Wystawie towarzyszą całodzienne prezentacje lokomotyw – m.in. na obrotnicy kolejowej oraz przejazdy pociągami prowadzonymi przez uczestniczące parowozy po najbardziej malowniczych trasach kolejowych Przedgórza Sudeckiego. Tradycyjnie w sobotni wieczór organizowany jest spektakl teatralny, w którym w role aktorów wcielają się lokomotywy parowe…

GALA PAROWOZÓW