ŁADOWANIE

Wpisz aby wyszukać

Borelioza broń biologiczna.

Podziel się

Borelioza choroba z Lyme.

Borelioza z Lyme (ang. Lyme disease), zwana tez krętkowicą kleszczową, jest wieloukładową chorobą odzwierzęcą wywoływaną przez krętki z rodzaju Borrelia (Borrelia burgdorferi sensu lato), która przenosi się na człowieka za pośrednictwem kleszczy.

To oficjalna definicja tej choroby, która jeszcze do niedawna kojarzyła się z leśnikami, a obecnie dotyczy wszystkich, którzy odwiedzają lasy, ale także spacerujących z pasami po parkach miejskich i nie tylko. Choroba tabu, która jeszcze do niedawna przez lekarzy była zupełnie nieznana i nierozpoznawana. Zresztą większość lekarzy dalej jej nie zna i nie umie rozpoznawać. Co roku media pełne są porad, jak unikać kleszy, jak je usuwać i jak się leczyć. Choroba jak inne. Czy aby na pewno?

Laboratorium 257

Laboratorium 257

Michael Christopcher Carrol pisze w książce “LAB 257” o – Niepokojącej historii tajnego rządowego laboratorium biologicznego. Obecnie niezamieszkała i niedostępna – dla osób postronnych, wyspa Plum Island, niedaleko Nowego Jorku, gdzie znajdują się piękne klify, plaże, lasy i stawy, skrywa tykającą bombę. Na tej idyllicznej wyspie znajdują się zamknięte laboratoria, które skrywają najgroźniejsze zarazki tej planety.

Borelioza nosi przydomek – choroby z Lyme. Co to jest to Lyme? To miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Connecticut, w hrabstwie New London. Niedaleko Nowego Jorku i wyspy Plum Island.

Autor w oparciu o odtajnione raporty rządowe, wywiady oraz dostęp do samej wyspy pisze o tym jak badania nad bronią biologiczną wymknęły się spod kontroli. W książce pisze o zainfekowanych pracownikach, epidemiach, kradzieżach materiałów biologicznych a także, o przypadkach spłukiwania skażonej wody do wód morskich.

Lyme

Borelioza uzyskała przydomek choroby z Lyme nieprzypadkowo. To tam po raz pierwszy zdiagnozowano tą chorobę.

W 1975 roku borelioza została rozpoznana w okolicy miasta Lyme, w stanie Connecticut (Stany Zjednoczone). Od nazwy tej miejscowości wzięła się nazwa – choroba z Lyme. Kolejne serie badań doprowadziły naukowców do odkrycia drobnoustroju odpowiedzialnego za rozwój choroby z Lyme w organizmie ludzkim. Dokonał tego dr Willy Burgdorfer. W 1982 roku wyizolował z kleszcza krętki, które później na jego cześć nazwano Borrelia burgdorferi, ponieważ to on udowodnił związek między ukłuciem kleszcza a występowaniem choroby. Ciekawym przyczynkiem do określenia pochodzenia tej choroby jest pokazanie jak się rozprzestrzeniała. Widać to na ponizszym zestawieniu.

CDC Expansion Maps Borrelia

Dr Willy Burgdorfer – z pochodzenia Szwajcar, współpracuje od roku 1952 z Rocky Mountain Laboratories (RML) laboratorium, które jest częścią NIH Intramural Reserach Program. RML prowadzi obecnie badania nad maksymalnymi patogenami, takimi jak Ebola, a także badania nad prionami i patogenami wewnątrzkomórkowymi. Posiada także jedno z niewielu laboratoriów bezpieczeństwa biologicznego poziomu 4.

W listopadzie 1981 roku, siedem lat po tym, jak po raz pierwszy znaleziono boreliozę w Connecticut, dr Burgdorfer zidentyfikował krętki jako czynnik sprawczy tej choroby. Wielu lekarzy przypisywało wówczas boreliozę wirusowemu wektorowi przenoszonemu przez kleszcze, ale dr Burgdorfer zauważył, że kleszcze jelenie przenoszą bakterie w kształcie korkociągu. Jego odkrycie było niespodzianką, biorąc pod uwagę, że kleszcze jelenie nie były wcześniej znane z przenoszenia krętków.

Wraz z jego słynną pracą, istnieją dowody sugerujące, że Burgdorfer zaangażował się w coś bardzo złowrogiego. W wielu wywiadach i komentarzach – pod koniec życia wskazywał, że był zaangażowany w badania nad bronią biologiczną dla amerykańskiego wojska w Fort Detrick w stanie Maryland. Choć szczegóły pozostają niejasne, podobno potwierdził, że pracował nad bronią biologiczną kleszczową.

Czym są krętki borelii? Wykazują wiele podobieństw do krętków kiły. Czy przypadkiem, nie jest to zmodyfikowana kiła na potrzeby wojny biologicznej?

Poniżej wygląd obu krętków.

.

krętki borreli
krętki borreli
krętki kiły
krętki kiły

Naukowcy niemieccy i program Paperclip.

Erich Traub
Erich Traub

Erich Traub był niemieckim weterynarzem, naukowcem i wirusologiem, specjalizującym się w pryszczycy. Pracował bezpośrednio dla Heinricha Himmlera, jako szef laboratorium nowych broni Reichsforschungsanstalt für Viruskrankheiten der Tiere na wyspie Riems. Był to niemiecki instytut badań nad wirusami zwierząt na Morzu Bałtyckim. Instytutem kierował prof. Dr Otto Waldmann w latach 1919–1948, zaś Traub był wiceprezesem. Instytut zatrudniał około 20 naukowców i 70-120 osób personelu. Hanns-Christoph Nagel, weterynarz i ekspert ds. wojen biologicznych, przeprowadził tam eksperymenty, podobnie jak Traub. Na rozkaz Himmlera i Blome’a, zastępcy przywódcy ds. Zdrowia Rzeszy i szefa niemieckiego programu walki biologicznej, Traub pracował nad uzbrojeniem wirusa pryszczycy, który według doniesień został rozproszony przez samoloty na bydło i renifery w Rosji.

Zaraz po wojnie Traub znalazł się w sowieckiej strefie okupacyjnej Niemiec. Został zmuszony do pracy dla Sowietów w  swoim laboratorium na wyspie Riems. W lipcu 1948 r. Brytyjczycy ewakuowali Ericha Trauba z wyspy Riems jako „cel wywiadu o wysokim priorytecie”, uważali, że znajdując się w Strefie Sowieckiej, Traub pomaga w ich programie walki biologicznej. Traub zaprzeczył jednak, twierdząc, że jego jedynym zainteresowaniem była pryszczyca u zwierząt.

Traub został sprowadzony do Stanów Zjednoczonych w 1949 r. Pod patronatem rządowego programu Operacja Paperclip, mającego na celu wykorzystanie wiedzy naukowej w Niemczech. W latach 1949–1953 był związany z Naval Medical Research Institute Bethesda, Maryland.

Kilka miesięcy po zawarciu umowy w ramach programu Paperclip, Traub został poproszony o spotkanie z amerykańskimi naukowcami z Fort Detrick, dowództwa wojny biologicznej w Armii, w Frederick w stanie Maryland. Jako znany niemiecki naukowiec ds. wirusów został poproszony o skonsultowanie programu chorób zwierząt z perspektywy wojny biologicznej. Traub omówił prace wykonywane, w Instytucie “Badań Rzeszy dla Chorób Wirusowych Zwierząt” na wyspie Riems podczas II wojny światowej oraz prace wykonane tam po wojnie – dla Rosjan. Szczegółowo wyjaśnił tajne operację w Instytucie i jego działania w tym miejscu. Informacje te zapewniły podstawy do prac nad chorobami zwierząt prowadzone na forcie Detrick, na wyspie Plum Island.

Traubowi pomagała Anna Bürger, która po wojnie została również sprowadzona do Stanów Zjednoczonych, aby współpracować z programem wojen biologicznych marynarki wojennej.

Inne teorie.

The SS Elbrus

W książce “Lyme Disease and the SS Elbrus” Rahel Verdon podważa publikacje Jesse Ventury, Michaela Carrolla oraz teorie spiskowe Krisa Newby`ego dotyczące wyspy Plum Island. Według autorki podejrzanym staje się sowiecki przemysł futrzarski. Ponieważ źródłem zarazy są zarówno kleszcze jak i seks. A krętki barreli są kuzynami, krętków kiły (zobacz zdjęcia powyżej).

Borelioza i SS Elbrus, to historia z II Wojny Światowej związana z przemysłem futrzarskim Związku Radzieckiego. Prawdopodobnie powiązana z ustawą Lend-Lease (ustawa federalna z 11.03.1941, zezwalająca prezydentowi Stanów Zjednoczonych, sprzedawać, przenosić własność, wymieniać, wydzierżawiać, pożyczać i w jakikolwiek inny sposób udostępniać innym rządom dowolne produkty ze strefy obronności). Związek Radziecki płacil za sprzęt wojskowy i surowce między innymi futrami. Podejrzana infekcja boreliozy pojawiła się w czterech głównych amerykańskich portach zachodniego wybrzeża. Współpraca niemieckich naukowców i tajnego kompleksu militarno-przemysłowego Związku Radzieckiego, rozpoczęła się w roku 1926 i trwała długo po kapitulacji.

Odtajnione dokumenty historyczne wskazują na to, że komuniści podeszli swoich zachodnich sojuszników. Związek Radziecki zaplanował obalenie zachodniej demokracji od wewnątrz, poprzez przenoszone przez kleszcze choroby układu nerwowego. Działania zostały zintensyfikowane podczas Zimnej Wojny. Wojny nie mogą prowadzić ludzie uzależnieni od narkotyków lub leków. Ponieważ Departament Zdrowia USA milczał przez ponad pół wieku na temat tych epidemii przenoszonych przez kleszcze American Intelligence Community, zezwoliło naukowcom pozyskanym w ramach programu Paperclip na prace nad poprawą bezpieczeństwa. W roku 1951 zakazano importu futer ze Związku Radzieckiego i Chin. Jednak to było za późne działanie. Autorka sugeruje, że za  dostawami narkotyków do USA stoi organizacja wspierająca nazistów ODESSA.

Szuka także, świadków współpracy wojskowo-przemysłowej Związku Radzieckiego z nazistowskimi Niemcami. I pyta – kim był dr. Henry Tolkmith naukowiec z IG Farben? Czy jego tożsamość została użyta dla dr. Josefa Mengele, lekarza z Auschwitz, specjalisty od gazów, jak i plag przenoszonych przez kleszcze? Jego wiedza, była bardzo pożądana, na Wschodzie jak i na Zachodzie.

Na okładce książki są zdjęcia dwóch identycznych osób. Pierwsza to dr. Josef Mengele, druga to Henry Tolkmith. Autorka pisze, że to zdjęcia naukowców z programu Paperclip.

Najnowsze.

Amerykańska Izba Reprezentantów podjęła dochodzenie, na podstawie poprawki zaproponowanej przez kongresmena z New Jersey, Chrisa Smitha, w ramach ustawy o autoryzacji obrony narodowej w roku 2020. Raport zbada, czy Pentagon eksperymentował z kleszczową chorobą z Lyme, jako bronią biologiczną – podczas Zimnej Wojny i czy kiedykolwiek uzbrojone kleszcze zostały wypuszczone publicznie “przez przypadek czy eksperyment”.

5 1 oceń
Ocena
Tomasz Jurek

Jestem pasjonatem historii i eksploratorem. Od wielu lat, poznaję i staram się wyjaśnić - tajemnice Dolnego Ślaska. Przyszedł czas, aby udostępnić tę wiedzę innym.

  • 1
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Subskrybuję i wyrażam zgodę na pobranie moich danych - adres e-mail
Powiadom o
guest

14 Komentarze
najstarszy
najnowszy
Odpowiedzi zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ulli
Ulli
7 listopada 2019 20:51

dobra Robota !

Gumen
Gumen
17 listopada 2019 11:02
Odpowiedź do  Tomasz Jurek

Jeżeli borelioza miała być bronią biologiczną, to musi być na nią antidotum.

Dan
Dan
26 stycznia 2020 23:17

A co myślicie o Koronawirus ……….. czy pochodzi on Wuhan i czy to na pewno sprawa chińczyków czy może to robota Usa i im tam podesłali ……….

Agata
Agata
15 maja 2020 19:31
Odpowiedź do  Tomasz Jurek

Prosze posłuchać wykładów dr Judy Mikovits, ona mówi, że nir tylko bolerioza, ale i Zika, koronawirus i ebola wyszły z laboratoriów. Ona odkryła połaczenie wirusa HIV z AIDS

Grzegorz
Grzegorz
18 maja 2020 20:56

Borrelia sp. nie spełnia kryteriów broni biologicznej. Dość długi okres wylęgania, nie przenosi się z człowieka na człowieka, dolegliwości nie wykluczają zarażonego z pola walki. Dodatkowo wektorem jest kleszcz, czyli wszelkie walki musiałyby odbywać się w lesie lub parkach… Przed kleszczami dość łatwo można się również chronić. Problemem w wielu chorobach, a szczególnie zakaźnych, jest diagnostyka. Diagnostyka serologiczna i molekularna poczyniła postępy dopiero w XX wieku. Wcześniej choroby rozpoznawano na podstawie objawów. Niewątpliwie borelioza istniała “od zawsze”, ale była nierozpoznawana lub jej objawy były przypisywane innym chorobom. Jako broń biologiczna doskonalszymi patogenami są wirusy, nawet pierwotniaki mogłyby nią być… Na… Czytaj więcej »

Eliza
Eliza
14 maja 2021 22:29
Odpowiedź do  Grzegorz

Poco umierac na malarie jak moze byc 15 cie schorzen i 15 cie roznych specvjalistow i choroba przewlekla za ktora placisz latami zmagajac sie z nia na tym ma sie zarabiac i oslabiac a nie odrau umierac…

Jola
Jola
7 września 2021 15:30

Pewnie i tak nigdy się nie dowiemy, jak było (jest) naprawdę. Ale faktem jest, że dopiero od jakiegoś niedługiego czasu tego paskudztwa jest coraz więcej. W latach 70-80. nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek mówił o boreliozie, a po łąkach i lasach hasało się bezkarnie i nic się nie działo (zresztą mam wrażenie, że i samych kleszczy też było zdecydowanie mniej). Ale może, jak ktoś wyżej napisał, to tylko kwestia diagnostyki. Niemniej temat jest niepokojący.

Alleksa
Alleksa
25 listopada 2022 23:31

W 1980 r miałam nieprzyjemność kontaktu z nimfą kleszcza, kóre zaraziłą mnie boreliozą.
W Polsce.

14
0
Co myślisz? Proszę o komentarz.x