ŁADOWANIE

Wpisz aby wyszukać

Prawie bogowie

Podziel się

Istoty, które zapragnęły boskiej władzy – prawie bogowie.

Ludzie po wielokroć próbowali w swej pysze dorównać bogom i żyć jak oni. Zapominali, że są co prawda ukształceni na boskie podobieństwo i pochodzą wprost od Światła, ale nie są ani wieczni, ani nieśmiertelni.

Władcy przypisują sobie atrybuty boskości, aby być postrzeganymi przez społeczeństwo jako postacie mitologiczne lub wręcz istoty uświęcone. W ten sposób królowie lub władcy zastępują bogów. Uważa się, że jest to oczekiwane i społecznie przyswajalne. Pozostaje pytanie – czy lud to sam zaakceptował, czy został do tego zmuszony?

“Bóg stworzył człowieka, ale nie opatentował wynalazku i teraz może go naśladować pierwszy lepszy dureń.”

Jan Werich

Trzecie oko

Co ubiór mówi o swoim właścicielu? Czy jest tylko okryciem naszego nagiego ciała w niesprzyjających warunkach pogody? Nie. Ubiór przedstawia nasze wnętrze. To, jak chcemy być postrzegani. Partia nazistowska i dyktator mody, zadbali, aby zwykli obywatele Republiki Weimarskiej mogli stać się Rasą Panów – Półbogów. Wspaniale mundury, miały budować prestiż i szacunek oraz chęć dołączenia do grona wybranych.

Czy mundur tworzył bóstwo? W SS dbano o odpowiednią formację wewnętrzną – duchową, kandydatów. Kandydaci przechodzili cały cykl szkoleniowy z runami i mitologią, a także brali udział w trudnych testach psychologicznych.

Religie stosują rytuały i akcesoria mające zapewnić kapłanom łączność z bogiem. W religii judaistycznej jest to, chociażby Telifin, sześcienne pudełeczko przywiązywane rzemieniem do czoła. W umundurowaniu niemieckim zastosowano znak na czapce – niby barwy flagi. Tak naprawdę to trzecie oko. Jest to brama do innych rzeczywistości i wyższych wymiarów świadomości. Jest ono bardzo popularne w hinduizmie. Posiada go choćby hinduska bogini czasu i śmierci, pogromczyni demonów – Kali.

Ciemnoskóra i wychudzona. Odziana w tygrysią skórę i naszyjnik z czaszek, pojawia się najczęściej na polach bitewnych lub na miejscach kremacji.

W trzecie oko wyposażony był też, przez swego “stwórcę” – Golem. Do czego potrzebował taki organ. Skoro był bezwolną istotą, pozbawiona duszy?

Czarny mundur na wysportowanym młodzieńcu. Na czapce – czaszka lub trzecie oko. Pola bitewne i miejsca kremacji… przypadkowe zbieżności?

Czy “prawie bogowie” zastosowali trzecie oko jako dodatkowy oręż na polu walki? Postaram się w następnych artykułach przedstawić więcej przykładów na wykorzystanie starych wierzeń i technologi przez Niemców w czasie ostatniej wojny.

5 1 oceń
Ocena
Tomasz Jurek

Jestem pasjonatem historii i eksploratorem. Od wielu lat, poznaję i staram się wyjaśnić - tajemnice Dolnego Ślaska. Przyszedł czas, aby udostępnić tę wiedzę innym.

  • 1
Poprzedni artykuł
Subskrybuję i wyrażam zgodę na pobranie moich danych - adres e-mail
Powiadom o
guest

0 Komentarze
Odpowiedzi zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co myślisz? Proszę o komentarz.x